Sposoby upinania grzywki

Dla wielu pań grzywka to podstawowy element fryzury. Dla niektórych kobiet czesanie grzywki to codzienna mordęga. Sporo pań nie może mieć grzywki, ponieważ ich fryzury i naturalny sposób układania się włosów po prostu na to nie pozwalają. Samych rodzajów grzywek jest mnóstwo: wiele zależy od długości i gęstości włosów. Co więcej, grzywka powinna być dobrana do kształtu twarzy oraz czoła.

Istnieje wiele typów samego cięcia włosów na czole. Swego czasu bardzo modne były minigrzwyki, czyli bardzo króciutkie, bardzo równo obcięte tuż pod górną linią czoła. Później modne stały się grzywki dłuższe, sięgające brwi. Panie często je wtedy delikatnie podkręcają, aby włosy nie przeszkadzały na co dzień.

sposob-na-grzywkegrzywka-do-gory-upiecie

Jeśli szykujemy się na jakąś konkretną okoliczność, a nie chcemy czesać grzywki, tak, jak robimy to zazwyczaj, można upiąć ją w stylu retro. Można ją wcześniej, najlepiej na noc, zakręcić na grubym i szerokim wałku do włosów. Rano wystarczy ją zaczesać na jedną stronę i obficie spryskać lakierem, który utrwali grzywkę.

Jeśli nie wiemy, co zrobić z grzywką na co dzień w pracy, wystarczy upiąć ją delikatnie spinką lub zaczesać zupełnie do tyłu i założyć opaskę. W ten sposób pozbędziemy się tego, co przeszkadza, a przy okazji zyskamy modną i bardzo wygodną fryzurę codzienną. Spinając grzywkę można użyć zarówno zwykłej wsuwki, jak i kolorowej spinki. Przy włosach prostych, śmiało można delikatnie grzywkę „rozwichrzyć”, żeby sprawiała wrażenie nieułożonej. Takie uczesanie będzie idealnie pasować do włosów długich i rozpuszczonych.

Zawsze w modzie są fryzury asymetryczne. Grzywka, oczywiście, też może taka być. Taki typ grzywki sprawdzi się najlepiej przy włosach krótkich lub półdługich. Można wtedy całość fryzury zaczesać na jedną stronę.